Податки та облік будівельної галузі 2023

7 Грудня

Зміни та ризики, вплив на учасників будівельного ринку законодавства про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому.

Вартість участі у вебінарі 3100,00 грн. (без ПДВ)
Вартість участі у семінарі 3750,00 грн. (без ПДВ)

Можлива оплата з ПДВ

Доповідачі:

БІРЮЧЕНКО Вікторія Василівна

Керуючий партнер ТОВ “АФ” М.Т.Д. АУДИТ”. Сертифікований аудитор. Міжнародні професійні сертифікації в сфері фінансового обліку: IAB Accounting&Advanced book-keeping Level 3, Сертифікований фахівець з міжнародної фінансової звітності DipIFR ACCA (Диплом АССА DipIFR (Rus), Фінансовий менеджмент і управлінський облік: програма Hock Training для сертифікації US СРА. Має диплом з післядипломної освіти за фахом менеджер проектів з європейської перспективи з бюджету ЄС 2014-2020. Має досвід роботи в державних органах влади на позиції фінансового контролера 6 років та в аудиті більше 15 років. Багаторічний досвід в галузі аудиторських і консультаційних послуг для міжнародних компаній, що працюють в Україні. Співпраця з міжнародними аудиторськими компаніями, в т.ч. в якості аудитора компонента під наглядом СPA (США). В 2008-2010 рр. викладала курс МСФЗ для членів РНБА (рада незалежних бухгалтерів та аудиторів в Україні). У 2008-2012 рр. була афілійованим членом CFMA (Асоціація Фінансових Менеджерів Будівельної галузі, США). У 2010 право від CFMA на переклад і викладання курсів: Cash Management, Risk Management, Project Management. З 2014 року викладає окремі модулі з курсу з фінансового менеджменту та аудиту в Міжнародному інституті бізнесу.

Програма:

Бухгалтерський та податковий облік з погляду податку на прибуток

  1. Введення в цивільний оборот майбутніх об’єктів нерухомості через Постанови КМУ № 432 та № 532 щодо змін в реєстрації речових прав на нерухомість та інші новації законодавства про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому, вплив на організацію та оподаткування схем залучення фінансування в будівництво:
  • договори купівлі-продажу майнових прав;
  • договори купівлі-продажу майбутніх об’єктів нерухомості;
  • попередні договори (бронювання, резервування і т.д.) із забезпечувальними платежами;
  • деривативи, цільові облігації та інші договори з обігу цінних паперів;
  • інвестиційні договори.

1.2. Вплив на питання достовірності облікових даних щодо собівартості будівництва та розміру виручки реформи з впровадження єдиної державної електронної системи у сфері будівництва  .

1.3. Механізм дії спеціальної норми з оподаткування операцій продажу майнових прав на майбутні об’єкти нерухомості при їх відчуженні до моменту завершення будівництва і чи обов’язково їх застосовувати.

1.4. Порядок відображення в обліку та фінансовій звітності замовника&девелопера операцій будівництва власної, інвестиційної нерухомості або нерухомості для продажу, в тому числі з залученням позикових коштів або надання права відтермінування оплати для покупців. Врахування положень НП(С)БО або МСФЗ при визнанні компонента фінансування в доходах або витратах, опис облікової політики.

1.5. Операції між замовником будівництва та девелопером при реконструкції з подальшим розподілом між сторонами площ в реконструйованому об’єкті.

1.6. Вплив на розмір собівартості будівництва непередбачуваних витрат: страхування воєнних ризиків, часткові руйнування під час обстрілів, зупинки будівництва в зв’язку з дефіцитом фінансування, простої в зв’язку з форс-мажором (відключення світла і т.і.).

1.7 Нова методика документальної податкової перевірки з податку на прибуток, затверджена наказом ДПСУ від 09.06.2023 № 445 – питання обліку яким податківці будуть приділяти найбільшу увагу під час перевірок.

1.8. Визначення облікової політики для операцій будівництва та продажів за схемами житлово-будівельного кооперативу.

Зміни в оподаткуванні та податкові ризики в зв’язку з імплементацією законодавства про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна (ПДВ, ПДФО)

2.1. Хто з учасників схем фінансування будівництва (замовник, девелопер, генеральний інвестор) зобов’язаний застосовувати звільнення від ПДВ до операцій з постачання житлової нерухомості після 10.10.2022 року.  Чи може бути застосована пільга з ПДВ при постачанні об’єктів житлової нерухомості за такими договірними схемами: обмін об’єкта нерухомості на пай в ЖБК, постачання базового активу за форвардним контрактом, уступка прав вимоги.

2.2. Зміна площ або зміна об’єкта нерухомості інвестором до завершення будівництва, як коригувати ПДВ, проблема реєстрації зменшуючих розрахунків коригувань і вплив на показник S перевищення.

2.3. Касовий метод ПДВ для замовника&девелопера житлового будівництва, якщо одночасно будується житлова і нежитлова нерухомість. Чи є обов’язковим для генерального підрядника застосування касового методу при будівництві житла.

2.4. Податкові ризики з ПДВ для замовника&девелопера пов’язані з визначенням бази ПДВ не нижче за звичайну ціну при постачанні майбутніх об’єктів нерухомості, способи їх зменшення.

2.5. Фінансування для відновлення зруйнованої інфраструктури від іноземних держав та/або міжнародних організацій у формі грантів – хто з підрядних будівельних організацій і з дотриманням яких умов має право на звільнення від ПДВ при постачанні будівельних робіт.

2.6 Нова методика документальної податкової перевірки з ПДВ, затверджена наказом ДПСУ від 09.06.2023 р. № 446 – питання яким податківці будуть приділяти найбільшу увагу під час перевірок.

2.7. Підходи до розподілу вхідного ПДВ при постачаннях для будівництва з метою вилучення його з податкового кредиту за вимогами норм п. 198.5 статті 198 та п. 199.1 статті 199 ПКУ.

2.8. Зміни в оподаткуванні ПДФО операцій фізичних осіб, які залучені в ланцюгу купівлі-продажу майнових прав на майбутні/незавершені будівництвом об’єкти нерухомості (поступка прав вимоги, продаж майнових прав, заміна сторони в договорі, продаж об’єкта незавершеного будівництва). Вимоги до оцінки та перелік витрат в зменшенні бази для оподаткування ПДФО, операцій з продажу майбутніх об’єктів нерухомості.

Вартість участі у вебінарі 3100,00 грн. (без ПДВ)
Вартість участі у семінарі 3750,00 грн. (без ПДВ)

Можлива оплата з ПДВ

Місце проведення:

м. Київ, вул. Михайлівська,1/3, готель “Козацький”